Чиста и неизмерна љубов  кон фудбалот, Јирген Клоп вчера наполни 52 години, менаџерот на Ливерпул има успешна сезона зад себе со трофеј во Лигата на шампионите. Ливерпул на твитер објави видео со реакциите на Клоп во текот на мината сезона .