Шокантен пораз на Шкендија во квалификациите за Лигата на шампионите, никој не очекуваше тетовчани на реваншот да загубат во Скопје, уште помалку со гол во 90 минута.

Резултатот беше 1-1, но кога сите очекуваа крај,  Лилиу стрелаше вторпат во мрежата на Захов во името на Номе Калју во 91. минута.