Баерн Минхен успеа убедливо да победи против Хофенхајм со 4:0, стрелец на гол беше Роберт Левандовски, што е и очекувано.

Покрај него стрелаа Гнабри, Чупо Мотинг и Коман.

Но она што е интересно е на стартот какво промшаување имаше Роберт Левандовски, што секако е нетипично за него.

Погледнете што промаши Левандовски: