Интер води од 17 минута против Јувентус на „Дерби Д’Италија“ во Милано со голот на Един Џеко, тој ја искористи позицијата по шутот на Чалханоглу.

Џеко се најде на вистинско место во вистински момент, го запиша седмиот гол сезонава во дресот на Интер: