Тотенхем има убелдива предност во Лондон против Црвена Звезда во  Б групата во Лигата на шампионите.

Со головите на Кејн, Ламела ина два пати на Сон, Тотенхем  има  водство од 4-0 по 65 минути игра. На повидок е голема катастрофа на тимот од Белград .