Рома и Атлетико Билбао ремизираа 2:2 на на пријателскиот натпревар кој го одбележа прекрасниот гол од слободен удар на Коларов со кој „Волчицата“ израмни на 1:1 во 59 минута. За екипата од Рим да избегне пораз се погрижи Пелегрини со гол од пенал во 92 минута.

За Атлетико Билбао во листата на стрелци се запишаа Муниаин и Гарсија.