Косово одлично го започна натпреварот со Англија и даде гол по само 35 секунди игра но домашните дојдоа до пресврт на „Сент Мери“ во Саутемптон.

Бериша по 37 секунди го доведе Косово во водство. Следуваше одговор на Англија преку Стерлинг, Кејн, автоголот на Војовда и Санчо на два пати за пресврт во првиот дел и водство од 5-1.

Косово нема пораз во групата А, имаат серија од 10. натпревари со ефект од шест победи и четири нерешени.

ВИДЕО: