Вечерва се игра светското дерби „Ел Класико“ во Шпанија, нова голема пресметка меѓу Реал Мадрид и Браселона.

Оваа нова епизода се игра во Мадрид каде Реал ја пречекува Барселона на „Снтјаго Бернабе“. Домашните играчи пристигнаа на местото на настанот…

Сребдата, Реал Мадрид – Барселона започнува од 21 часот.