Фудбалерите на Кристал Палас стигнаа до третата овосозонска победа во Премиер лигата откако славеа на гостувањето кај Фулам со 2:1.

Ридеволд го отвори резултатот во 8 минута, асистираше Заха, фудбалерот зголеми 2:0 за гостите во 64 минута..Конечните 1:2 беа дело на Кирни во 95 минута.

Коне

Ова за Фулам ова беше пети овосезонски пораз по кој останаа на дното на табелата со само еден освоен бод по шест кола.