Златан Ибрахимовиќ важи за еден од најголемите мајстори на фудбалската игра, а она што го одвојува Швеѓанецот од другите се спектакуларните голови кои ги има постигнато во текот на кариерата.

Дека ништо не е случајно зборува фактот што неговиот син Максимилијан тргна по неговите стапки,односно на еден меч со своите врсници, синот на Ибра дочека еден центаршут од десната страна и со одличен потег го матираше голманот.

View this post on Instagram

Like father like son!🙌🏼 [credit: ftbl]

A post shared by now.footy [25k] (@now.footy) on