Јувентус поведе со 3:1 против Сампдорија, а најзаслужен за овој резултат денеска е новиот во редовите на Старата дама, Мануел Локатели.

Тој откако асистираше за првиот гол на Пауло Дибала, беше стрелец на третиот.

А тој дојде по една голема грешка на дефанзивата на Сампдорија, по која Дејан Кулуштевски одлично асистираше, а Мануел Локатели стрелаше.,