Милан го победи Калјари со 2-0, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола, но еден негов потег се прераскажува, класичен во стилот на Швеѓанецот.

Ибрахимовиќ со кунг-фу потег, како голем мајстор на боречките вештини, ама со нога…