Јасмин Куртиќ со гол во 44 минута донес епредност за Парма на гости кај Милан по првиот дел, Наполи со голот на Манолас води против Болоња на гости. Сампдорија има предност од 2-0 по првите 45 минути на средбата со Калјари.

Ова е епилогот на трите први средби од  денешната програма во Серија А, Елмас е стартер кај Наполи кој делува сигурно против Болоња.