Реал Мадрид води против Еибар со 3-1, во тек е второто полувреме на овој меч, гостите постигнаа гол 60 минута кога намалија на 3-1.

Голот е дело на Бигас, несмасно реагираше голманот на Реал, Куртоа дозволи да прими голмеѓу нозе, по што и судијата Гвадра слатко се насмеа.