Тибо Куртоа со Реал Мадрид е пред освојување на титулата во Ла Лига, голманот на „кралевите“ делува опуштено во слободно време.

Жонглираше покрај базенот, потоа со нога погоди кош, се израдува како да го има пехарот од Ла Лига во раце.