Патрик Габарон е новиот Суарез, тој го гризна играчот на Лече, Џулио Донати, доби црвен картон и жестока казна од ФИГЦ.

Фудбалерот на Лацио е суспендиран на четери средби, плус ќе мора да плати 10.000 евра поради тоа што го гризна противничкиот играч.