Лацио Води против Зенит со 2-1 по првите 45 минути во Лигата на шампионите, блесна Имобиле со гол по само три минути игра, за екипата од Рим погоди и Пароло, за гостите од Русија во листата на стрелците се запиша Џуба.

Имобиле постигна ретко убав гол по само три минути игра, маестрален шут за водство на Лацио.