Марсел Сабицер постигна втор гол, Лајпциг го меле Тотенхем со 2-0 по само 22 минути.

Германците се пред промоција во четвртфинале, само чудо може да го спаси Тотенхем, за Сабицер ова е вкупно четврти гол во Лигата на шампионите.