Лајпциг поведе со голот на Марсел Сабицер во 10 минута против Тотнехем, екипата од Германија сега има вкупна предност од 2-0 со оглед на победата во Лондон од 1-0.

Сабицер го постигна својот трет гол сезонава во Лигата на шампионите.