Интер и Фиорентина играат нерешено 1-1 по првите 45 минути на „Џузепе Меаца“, гостите од Фиренца поведоа уште во 3 минута преку Куаме.

Лаутаро Мартинез донесе израмнување за Интер во финишот на првиот дел, прекрасен гол во судиското продолжение .