Легендарниот голман на Баерн Минхен, Мануел Нојер, слободното време го минува на одмор во Хрватска, познато е дека ужива во убавините на Јадранското море.

Нојер пееше на Хрватски, еве како звучи Германецот пред „публиката“ во Макарска.