Интер со пеколни 45 минути во првиот дел ја реши Рома на „Олимпико“ со 3-0, момент на мечот беше голот на Чалханоглу од корнер.

Чалханоглу погоди директно од корнер во 15 минута, ова е еден од најубавите моменти на мечот на „Олимпико“.