Џејмс Медисон и  Харисон Барнс  ги постигнаа двата гола за Лестер во победата против Саутемптон, со новите три бода „лисиците“ се искачија на втората позиција во Премиер лигата.

Лестер веќе пет натпревари во низа реди добри резултати, нема пораз, запиша три победи и две нерешени во ПЛ и Купот на Англија.

Медисон погоди во 37 додека Барнс во 95 минута за потврда на победата на Лестер.