Енис Барди и Леванте го совладаа Реал Мадрид со 1-0 и направија големо изненадување во Ла Лига.

Леванте победи со голот на Моралес во 79 минута, прекрасен гол за победа на тимот на Енис Барди кој ги одигра сите 90 минути на средбата во Валенсија.

Леванте сега има 32 бода на 10. место на табелата, Реал Мадрид со 53 бода се наоѓа на втората позиција, има два помалку од лидерот Барселона по срредбите од 25 коло во Ла Лига.