Екипата на Лидс Јунајтед го прегази Мидлзбро со 4-0 во Чемпионшип, Матеуш Клих беше херој кај победничката екипа со два гола.

Вториот гол на Клих а четврти за Лидс беше прекрасен, погоди на неверојатен начин и го постави конечниот резултат. Алиоски настапи од 76 минута на средбата.

Лидс Јунајтед е лидер на табелата со бод предност во однос на ВБА кој има натпревар помалку.