Фудбалерите на Лидс го оскиристија киксот на ВБА кој во ова 37 коло од Чемпионшип дивизијата во Англија ремизираа со Свонси, 0:0.

Лидс со головите на Ајлинг и на Банфорд го совладаа Хадерсфилд со 2:0 и се искачија на првото место на табелата.

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски доби симболична минута во игра откако влезе на местото на Харисон во 92 минута.

Во следното 38 коло, Лидс ќе му гостува на Кардиф.