Фудбалерите на Лил дополнително се зацврстија на лидерската позиција во Лига 1 и дојдоа на плус четири во однос на ПСЖ со натпревар повеќе.

Ова откако славе на гостувањето кај Ленс со 3:0 во 36 коло со головите на Јилмас(4 и 40 минута), и на Давид во 60 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore