Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард кој секојдневно се поврзува со заминување од „Олд Трафрод“ на социјалните мрежи ги предизвика останатите соиграчи да ја повторат неговата идеа.

Наместо да жонглираат со тоалетна хартија (предизвикот по појавувањето на Ковид-19), Лингард бара од фудбалерите да погодат во канта за отпадоци од голема далечина.

Еве како тоа изгледа:

Предизвикот прв го прифати младиот плеј на Јунајтед, Гомес.