Фудбалерите на Лион ја запишаа втората победа на последните пет натпревари во Лига 1, четврта оваа сезона откако славеа против Монако на домашен терен со 2:0 во 10 коло.

Головите беа постигнати во второто полувреме, Екамби од пенал 74 минута го отвори резултатот а конечните 2:0 беа дело на Данаје во 90 минута по додавањето од Емерсон.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore