Лион води против Јувентус со 1-0 по првото полувреме со голот на Тусарт во 31 минута од средбата.

Шампионот на Италија игра бледо во првото полувреме, Лион тоа го искористи и го реализира првиот дел во своја корист.

Во Мадрид, Реал и Сити првото полувреме го одиграа без голови.