Германскиот репрезентативец, Лирој Сане се чини дека брзо се вклопува во новата средина по трансферот од Манчестер Сити.

На последниот попладневен тренинг, покажа дел од својот квалитет и брзина и ги остави вчудоневидени неговите „конкуренти“ за деснокрилната позиција во нападот на Баерн.