Екипата на Ливерпул поведе со 1-0 во мечот на домашен терен против Њукасл.

Шампионот на „Енфилд“ истрча со доста офанзивен состав, а тоа донесе резултат откако првиот ас на „црвените“ Мохамед Салах даде спектакуларен гол во мрежата на гостите.

Салах со неверојатен прием се ослободи од директниот чувар и си направи простор за удар кој заврши во мрежата на гостите.