Нов гол во Манчестер, Ливерпул води против Манчестер Јунајтерд со 1:3 на Олд Трафорд.

По головите на Диого Жота, Бруно Фернандеш, како и Робрто Фирмино, уште еднаш стрелаше Фирмино.