Локомотив Москва води по првиот дел против Јувентус во Торино со 1-0 со голот на Миранчук во 30 минута, Русите играат одлично во одбраната.

Шампионот на Италија пред голем предизвик во второто полувреме во кое ќе мора да направи се за да дојде до пресврт.