Саутепмтон замина со предност од 1:0 на гостувањето кај Тотенхем во натпреварот од 29 коло од Премиер лигата.

Ова е прв меч на Тотенхем по заминувањето на Жозе Мурињо, по што Мејсон ја доби привремената работа а лошо ја започна.

Сауптемтон поведе со голот на Ингс во 30 минута од одлично изведениот корнер од Вард Провс.