Навивачите на Црвена Звезда уште долго ќе го паметат ренвашот со Јанг Бојс. Реми (1-1) вредно пласман во групната фаза од Лигата на шампионите на УЕФА.

Редно е ова да се прослави… Втора година по ред, Белград благодарение на Црвена Звезда ќе биде домаќин на елитен фудбал. Црвено – Белите се први во историјата на фудбалот од Србија кои успеале две години по ред да играат во групната фаза од најсилното клупско првенство на стариот континент…

Затоа и ова во продолжение во најмала рака е логично…

За оние кои го пропуштија натпреварот, еве ги и двата гола и најдобрите моменти од дуелот на Црвена Звезда и Јанг Бојс.