Диего Симеоне во свој стил го прослави пласманот со Атлетико Мадрид во четвртфиналето во ЛШ по победата над Ливерпул од 3:2 на „Енфилд Роуд“.

Далеку е ова од спортска реакција, поготово на гостински терен но Симеоне е Симеоне..

Кога на ова ќе го додадеме однесувањето на Диего Коста кој се изнервира што беше повлечен од игра на сметка на двојниот стрелец подоцна во мечот Љоренте, јасно е дека ништо не заврши вечерва во Англија.