Бока јуниорс стигна до нова титула во  аргентинскииот шампионат, откако во последното коло славеа, додека Ривер Плата киксираше и им ја препушти практично титулата на својот вечер ривал. з. Славјето на „Бомбоњера“ во Буенос Аирес беше огромно, а фудбалерите во соблекувалната знаеја како да се забавуваат.

Танцот е хит по социјалните мрежи, а коментарите се дека во соблекувалната на Бока фалеше Пол Погба кој истотака е експерт за вакви „вуду“ танци.