Лидерот на табелата во Италија, Интер води против Сасуоло со 1:0 по првото полувреме благодарение на голот на Ромелу Лукаку од 10 минута, асистираше Ешли Јанг.

На вториот натпревар во овој термин, Јувентус води против Наполи со 1:0 со голот на Роналдо од 13 минута, Киеза направи одличен соло продор по кој го проигра Португалецот.