Големата грешка на рускиот дефанзивец Андреј Семенов доведе до водство за Белгија откако стрелаше Ромелу Лукау во деветттата минута.

Имено, Лукаку беше во офсајд кој сепак не се активираше бидејќи Семенов се обиде да ја расчисти топката, но се сплетка и таа продолжи кон белгискиот напаѓач.