Дефанзивците на Славија Прага уште долго ќе го паметат одбидот да му ја одземат топката на Лукаку во акцијата во која Лаутаро постигна гол за водство на Интер во натпреварот од 5 коло од Лигата на шампионите.

Лукаку кој неодамна изјави дека му станало јасно дека нема иднина во Јунајтед кога Солскјер побарал од него да игра како десно крило, вечерва на дуелот во Прага од слична позиција успеа ја помине неколкумина играчи на Славија Прага и да му додаде на Мартинез водство на Интер.