Суперталентираниот Жоао Феликс ова лето ќе ја напушти Бенфика. За неговиот потпис се борат речиси сите големи клубови од Европа а Бенфика е децидна, 120 милиони евра па преговори. Еве еден потег од 19 годишниот Феликс на тренинг кој само ја потврдува неговата маестралност.