Интер на полувремето со водство против Шериф на домашен терен.

Водство и тоа минимално од 1:0, а го донесе со една фудбалска магија Един Џеко во 34-тата минута.

Тој искористи одлична топка од Видал и со одличен волеј го матираше голманот на молдавскиот тим.