Првиот ден од викендот во Премиер лигата во Англија ќе остане запаметен по три голови.

Мохамед Салах постигна неверојатен гол со фантастичен дриблинг во победата на Ливерпул против Бренфорд од 5:0.

Мејсон Гринвуд беше стрелец на прекрасен гол од далечина во поразот на Манчестер Јунајтед од Лестер од 4:2.

Во свој стил, со лева, реализираше Чилвел во победата на Челси над Бренфорд од 1:0.