Додека Зидан размислува како да ја постави играта во одбраната на Реал Мадрид против Манчестер Сити, со оглед на тоа дека Рамос е недостапен за овој меч, капитенот на „кралевите“ реши да го прифати предизвикот од Лукас Васкез.

Станува збор за натпревар во слободни фрлања со фудбалска топка….Васкез се обиде и неспортски да игра но и тоа не го спречи Рамос да погоди.