Шпанскиот прволигаш денесак го потврди ангажманот на Александар Трајковски а на официјалниот Твитер профил објави снимка стара осум години од времето кога нашиот репрезентативец играше заедно со Хрватот, Анте Будимир во екипата на Интер Запрешиќ.