Атлетик Билбао води со 2-0 по првиот дел на натпреварот со Мајорка во најсилната фудбалска конкуренција на Шпанија.

Тимот на нашиот Александар Трајковски е во борба за опстанок, но се чини ќе запише нула на ова гостување.

Трајковски е на клупата за резерви, се очекува да добие минутажа во второто полувреме, головите за Атлетик ги постигнаа Гарсија и Санцет.