Јунајтед е пред победа против Вотфорд, води со 3-0  и се чини само фудбалско чудо ке ги спаси гостите од пораз во Манчестер.

Водството на домашните го донесе Фернандеш, но потегот и голот на денот го има Мартиал кој прекрасно дриблаше и уште подобро реализираше за 2-0.