Македонецот Влатко Андоновски кој е селектор на женската фудбалска репрезентација на САД ја победи Англија со 2-0 во рамки на „2020 SheBelieves Cup“ кој се одржува во Орландо.

Андоновски одлично ја постави играта на својата репрезентација која со головите на Кристен Прес во 53 и Керил Лојд во 55 минута ја совлада Анлгија со 2-0.

Особено убав беше голот на Прес во 53 минута.