Дени Мусовски ќе биде дел од националниот тим на Македонија во ноемвриските квалификации, тој постигна ефектен гол во МЛС во градското дерби за Лос Анџелес против Лос Анџелес Галакси.

Новиот репрезентативец на Македонија постигна убав гол со лоб во 58. минута за 1-0 и победа на својот тим.